Smart Contract Protocol RSK Próby wprowadzenia Defi do sieci Bitcoin Network

W ciągu ostatniego roku Etereum zdominowało zdecentralizowany ekosystem finansów (defi), ale wiele innych projektów z łańcucha blokowego planuje dołączyć do tej walki. Druga warstwa, inteligentny protokół kontraktowy RSK, ma na celu sprowadzenie zapotrzebowania na defi do łańcucha blokowego Bitcoin, a w naturze jest już kilka projektów defi opartych na RSK.

W świecie defi, użytkownicy korzystają z aplikacji, które przekazują tradycyjne koncepcje finansowe, takie jak emisja aktywów, udzielanie pożyczek, zaciąganie kredytów, handel i zarabianie odsetek w sposób pozaustrojowy. Zwolennicy kryptofonów z pewnością zauważyli kreatywne i niekiedy wysoce eksperymentalne projekty defi prowadzone w łańcuchu blokowym Ethereum.

Rok 2020 niewątpliwie podkreślił również sukcesy i interesujące porażki trendu defi. Przy wszystkich pieniądzach płynących do tych projektów, nie ma wątpliwości, że inne łańcuchy blokowe chcą kawałek ciasta defi i RSK próbuje chwycić za lejce.

RSK jest platformą open source, która pozwala na inteligentne kontrakty zabezpieczone przez sieć Bitcoin (BTC). Proces ten jest osiągany poprzez łączenie kopalń, ponieważ sieć RSK jest wydobywana przez górników BTC reprezentujących 52 exahash (EH/s) haszyszu.

Odwiedzając stronę deweloperów RSK, witryna reklamuje „defi for bitcoin“ i podkreśla szereg projektów deweloperskich. Na przykład, RSK pozwala na stosowanie stabilnych monet, a projekty Money on Chain i RIF pozwalają na stosowanie zestawianych tokenów.

Kredyty, pożyczki i koncepcje płynności z sieci RSK są wykorzystywane przez platformy transakcyjne takie jak Huobi, Liquid i Coinswitch. RSK wprowadziło swój mostek tokenowy 6 lutego 2020 r., a protokół pozwala na współpracę między RSK a Ethereum.

Podobnie jak Uniswap, deweloperzy RSK ogłosili niedawno zdecentralizowaną giełdę (dex) Rskswap. Zasadniczo, użytkownicy Rskswap mogą korzystać ze zautomatyzowanego market makera (AMM) do wymiany tokenów ERC20 i zapewnienia płynności. „Każdy token ERC20 może być notowany na Rskswap“, twierdzą twórcy platformy.

„Nie jest wymagane żadne pozwolenie“. Każdy z tokenów ma swoją własną inteligentną umowę i pulę płynności. Jeśli jej nie ma, można ją łatwo utworzyć. Gdy token posiada własną inteligentną umowę wymiany i pulę płynności, każdy może handlować tym tokenem lub wnosić wkład do puli płynności, zarabiając przy tym opłatę dla dostawcy płynności w wysokości 0,3%“ – precyzuje komunikat Rskswap.

Platforma Rskswap jest wyraźnie widelcem protokołu Uniswap, a strona internetowa wyjaśnia to na stronie głównej Rskswap.

RSK ma również tokenized bitcoin (BTC) o nazwie RBTC i RSK explorer zauważa, że są 338 RBTC (3,6 mln dolarów) zablokowane w systemie do tej pory. RBTC może być lewarowany na aplikacjach defi, takich jak platforma Rskswap, i służyć jako zabezpieczenie dla kredytów i systemów kołkowania, takich jak RIF Dolar.

Wiele Bitcoiners są podekscytowani, aby zobaczyć, co RSK wniesie do przestrzeni defi napędzanej Bitcoinami i wyrafinowane przypadki wykorzystania inteligentnych kontraktów RSK będą oferować. RSK smart contracts are also being leveraged by the California Energy Commission used in a carbon-credit trading pilot.