Bitcoin Zrealizowana zmienność Ostatnio zrobił to tuż przed 2018 r. wyprzedaż

Zrealizowana 10-dniowa zmienność osiąga swój najniższy poziom od czasu, gdy cena Bitcoina spadła do 3 100 dolarów pod koniec 2018 roku, iskrząc świeżymi, niedźwiedzimi obawami.

Bitcoin (BTC) może zmierzać do powtórzenia jego sprzedaży pod koniec 2018 r., dane ostrzegają, ponieważ zrealizowana zmienność osiąga prawie trzyletnie wyży.

Przesyłając nowe wykresy 6 lipca, analityk łańcucha Skew wyciągnął wnioski dotyczące porównań do Bitcoinu na jego rynku niedźwiedzi w 2018 roku.

Bitcoin 10 dniowa zrealizowana zmienność spada do 20%.
Analizując zrealizowaną zmienność, Skew zauważył, że ostatnim razem, gdy metryka trafiła w 20%, nastąpiło zdarzenie kapitulacji masowej, podczas którego BTC/USD trafiły w $3,100.

„Ostatnim razem, gdy osiągnęliśmy ten poziom, wkrótce potem mieliśmy wielką wyprzedaż z listopada 2018 roku“ – ostrzegali analitycy.

Zrealizowana zmienność odnosi się do historycznych pomiarów zmienności, przy czym 20% na 10-dniowym odczycie oznacza 33-miesięczny spadek.

Bitcoin zrealizował zmienność na 3 letnim wykresie

Bitcoin zrealizował 3 letni wykres zmienności. Źródło: Pochylenie

Jak poinformował Cointelegraph w zeszłym tygodniu, brak zmienności idzie w parze ze spadkiem wolumenów Bitcoinu, który, jak już wierzą analitycy, wkrótce wykona „wielki ruch“ w górę lub w dół.

BTC/USD wielokrotnie testuje wsparcie w wysokości 9.000 dolarów, podczas gdy uwaga skupia się na obronie 8.600 dolarów, aby uniknąć większego spadku.

Złoto zagruntowane, aby rzucić wyzwanie wszechczasowym szczytom
Podczas gdy Bitcoin Billionaire wygląda na roztrzęsionego, w przypadku złota jest odwrotnie, a komentatorzy z niecierpliwością oczekują byczego wybuchu.

Przy rosnących zapasach, ale niepewności co do długoterminowej stabilności, złoto stanowi wyzwanie dla swoich rekordowych wyników z 2011 roku.

Bitcoin vs. złoty wykres jednoroczny

Bitcoin vs. Złoty 1-letni wykres. Źródło: Pochylenie

Dla sceptycznego bakcyla złota Bitcoin Petera Schiffa, wybór inwestycji był oczywisty po raz kolejny, gdy rozpoczął się tydzień.

„Złoto wydaje się odpryskiwać przy oporze nieco poniżej 1800 dolarów, podczas gdy Bitcoin jednocześnie odpryskuje przy wsparciu nieco powyżej 9000 dolarów“, napisał w niedzielę w ramach ankiety na Twitterze.

„Spodziewałem się, że zarówno opór, jak i wsparcie ustąpią, gdy #złoty pęknie, gdy #Bitcoin upadnie.“

Wyniki sondażu Petera Schiffa na Twitterze

Wyniki ankiety Petera Schiffa na Twitterze. Źródło: Twitter

Respondenci nie zgodzili się z tym, że prawie 50% z 9.800 uczestników przewiduje, że zarówno złoto jak i Bitcoin będą kontynuować wspinaczkę.